Саме час купувати електрокар: відміна ПДВ та акцизу на електромобілі!

Щорічно відсоток придбаних електрокарів на автомобільному ринку України стрімко зростає, але чому купувати електромобілі найвигідніше саме зараз?

Чи не найважливішим є те, що до 2022 року діють податкові пільги для ввезення електрокарів, дані автомобілі не обкладаються ПДВ та акцизом. 

Для прикладу, за підрахунками експертів на купівлі бюджетного електрокару Nissan Leaf ви можете зекономити близько 3-4 тисяч доларів, якщо ж ви розглядаєте можливість придбати електрокар компанії Tesla Motors – економія може скласти від 10 до 20 тисяч доларів. Також за прогнозами експертів вже до 2035 року кожне четверте авто на українських дорогах буде електричним, в той же час європейські автолюбителі уже активно пересідають на більш економічні та екологічні авто, до прикладу у Норвегії за 2019 рік половину придбаних автомобілів склали саме електрокари. 

Поширюються податкові пільги лише на електрокари, за гібридні автомобілі доведеться заплатити повне мито.

Також важливою перевагою електрокарів варто назвати стрімке збільшення дорожньої інфраструктури для електромобілів. Можливо кількість зарядних станцій для України все ще недостатня, але темпи розвитку залишаються одними з найвищих у Європі. Адже зарядні станції виявились досить привабливим бізнесом з низьким порогом входження, тому дані інвестиції активно впроваджуються на українському ринку. 

У 2018 році продажі електрокарів в Україні зросли в 2,5 рази, а станом на останній квартал 2019 року збільшились ще майже на 75%. Найпопулярнішим електромобілем в Україні залишається Nissan Leaf – у цьому році близько 2500 проданих авто; на другому місці – Tesla Model S з показником у майже півтисячі проданих автомобілів; замикає трійку лідерів BMW i3. 

Головною причиною купівлі електрокарів українці називають саме економію – залежно від типу експлуатації кожен автолюбитель має можливість зекономити на рік від 30 до 50 тисяч гривень лише на пальному, також електричні автомобілі потребують значно менше коштів на обслуговування.